Kurzy fotografování a foto workshopy

Jsem moc rád, že je ze strany fotografických nadšenců taková chuť zlepšovat se, učit se něco nového a cestovat za dobrodružstvím. Právě to mě žene vpřed a s nadšením vymýšlím nové kurzy fotografování, hledám nové fotolokality, zkouším nové techniky fotografování a pak to vše předám Vám, účastníkům mých workshopů. Mé kurzy focení bych rozdělil do třech základních kategorií: pražské fotografické kurzy, český kurz focení a zahraniční fotokurzy.

Pražské kurzy fotografování

V Praze, kterou mám jako město nadevše rád, se mi učí fotografie skutečně báječně. Hlavně pro pražské krásy, za kterými se sjíždějí turisté z celého světa, ale také, protože to v Praze „poměrně dobře“ znám a zejména mimopražští si kurzy užijí i jako prohlídku Prahy. Pokud tedy mohu poradit, úplně nejideálnější pro začátečníky a středně pokročilé je přihlásit se na kurz fotografování v Praze a poté na fotokurz v noční Praze. Nakonec mám v Praze ještě jednu fotografickou specialitku a to fotokurz dlouhá expozice. Ten je určen pro fotografy, kteří již zvládli základy a rádi by se posunuli dále. Fotografování dlouhých expozic je zajímavý směr fotografování a určitě si jej zamilujete.

Český kurz fotografování, fotoworkshop v přírodě

V Čechách je to velmi jednoduché, protože (zatím) pořádám foto kurzy jen v jedné lokalitě, v Českém Švýcarsku. Prolezl jsem to zde rokli po rokli a vyhlídku po vyhlídce a kouzlu místní krajiny jsem naprosto propadl. Foto workshop v Českém Švýcarsku není pro účastníky nikterak přehnaně náročný, chce to jen odhodlání vstát ráno z postele a zažít úžasné chvíle nad krajinou zahalenou do mlhy.

Zahraniční fotoworkshopy

Pokud fotografujete, je jasné, že dříve nebo později si Vás zavolají dálky a vy začnete pátrat po místech ve světě, která by neměla uniknout hledáčku Vašeho aparátu. Ani já jsem tomuto volání neodolal a z cest se vždy snažím přivést co možná nejlepší snímky. V současné době se mnou můžete cestovat za krajinářskými fotografiemi do Skotska na nádherný ostrov Skye. Skotsko je moje srdcová záležitost a fotografováním jsem tam strávil již mnoho měsíců. Další krajinářská lahůdka je Slovinsko. Tato nenápadná země ukrývá takové přírodní krásy, že se Vám z toho bude točit hlava.

A protože nejen krajinou živ je člověk, nechal jsem si na závěr to, co mě osobně baví nejvíce, velká krásná stará i nová města a jejich architektura. Nově se mnou pojeďte fotografovat přenádhernou Paříž, kde naleznete nespočet paláců, široké bulváry, zajímavou moderní architekturu a samozřejmě ikonické stavby jako jsou Eiffelova věž nebo Vítězný oblouk. Další mou oblíbenou destinací, kde Vám nabízím kurz focení jsou italské Benátky. Do těchto turisticky velmi navštěvovaných míst jezdím nejraději na podzim a v zimě, kdy je počet turistů snesitelný a fotograf si tak přijde na své.

Aktuálně vypsané termíny a popis kurzů

Termín Název Volná místa Cena
18. – 22. 9. 2019 Slovinsko, fotografování v pohádkové krajině plně obsazeno 10.990 Kč
pátek 4. 10. 2019 Noční fotografování v mystické Praze 7 990 Kč
sobota 5. 10. 2019 Fotografický kurz v Praze 7 1.200 Kč
neděle 6. 10. 2019 Fotokurz dlouhá expozice ve staré Praze 8 990 Kč
14. – 20. 10. 2019 Fotografický workshop na ostrově Skye plně obsazeno 16.000 Kč
14. – 18. 11. 2019 Fotografický workshop v Paříži plně obsazeno 7.000 Kč
29. 1. – 2. 2. 2020 Fotografický workshop v italských Benátkách 5 7.000 Kč