Kurzy fotografování a foto workshopy

Jsem moc rád, že je ze strany fotografických nadšenců taková chuť zlepšovat se, učit se něco nového a cestovat za dobrodružstvím. Právě to mě žene vpřed a s nadšením vymýšlím nové kurzy fotografování, hledám nové fotolokality, zkouším nové techniky fotografování a pak to vše předám Vám, účastníkům mých workshopů. Mé kurzy focení bych rozdělil do třech základních kategorií: pražské fotografické kurzy, český kurz focení a zahraniční fotokurzy.

Pražské kurzy fotografování

V Praze, kterou mám jako město nadevše rád, se mi učí fotografie skutečně báječně. Hlavně pro pražské krásy, za kterými se sjíždějí turisté z celého světa, ale také, protože to v Praze „poměrně dobře“ znám a zejména mimopražští si kurzy užijí i jako prohlídku Prahy. Pokud tedy mohu poradit, úplně nejideálnější pro začátečníky a středně pokročilé je přihlásit se na kurz fotografování v Praze a poté na fotokurz v noční Praze. Nakonec mám v Praze ještě jednu fotografickou specialitku a to fotokurz dlouhá expozice. Ten je určen pro fotografy, kteří již zvládli základy a rádi by se posunuli dále. Fotografování dlouhých expozic je zajímavý směr fotografování a určitě si jej zamilujete.

Český kurz fotografování, fotoworkshop v přírodě

V Čechách je to velmi jednoduché, protože (zatím) pořádám foto kurzy jen v jedné lokalitě, v Českém Švýcarsku. Prolezl jsem to zde rokli po rokli a vyhlídku po vyhlídce a kouzlu místní krajiny jsem naprosto propadl. Foto workshop v Českém Švýcarsku není pro účastníky nikterak přehnaně náročný, chce to jen odhodlání vstát ráno z postele a zažít úžasné chvíle nad krajinou zahalenou do mlhy.

Zahraniční fotoworkshopy

Pokud fotografujete, je jasné, že dříve nebo později si Vás zavolají dálky a vy začnete pátrat po místech ve světě, která by neměla uniknout hledáčku Vašeho aparátu. Ani já jsem tomuto volání neodolal a z cest se vždy snažím přivést co možná nejlepší snímky. V současné době se mnou můžete cestovat za krajinářskými fotografiemi do Skotska na nádherný ostrov Skye. Skotsko je moje srdcová záležitost a fotografováním jsem tam strávil již mnoho měsíců. Další krajinářská lahůdka je Slovinsko. Tato nenápadná země ukrývá takové přírodní krásy, že se Vám z toho bude točit hlava.

A protože nejen krajinou živ je člověk, nechal jsem si na závěr to, co mě osobně baví nejvíce, velká krásná stará i nová města a jejich architektura. Nově se mnou pojeďte fotografovat přenádhernou Paříž, kde naleznete nespočet paláců, široké bulváry, zajímavou moderní architekturu a samozřejmě ikonické stavby jako jsou Eiffelova věž nebo Vítězný oblouk. Další mou oblíbenou destinací, kde Vám nabízím kurz focení jsou italské Benátky. Do těchto turisticky velmi navštěvovaných míst jezdím nejraději na podzim a v zimě, kdy je počet turistů snesitelný a fotograf si tak přijde na své.

Aktuálně vypsané termíny a popis kurzů

Termín Název Volná místa Cena
9. – 12. 9. 2021 Fotografický workshop v Českosaském Švýcarsku 3 2.400 Kč
15. – 19. 9. 2021 Slovinsko, fotografování v pohádkové krajině plně obsazeno 11.990 Kč
27. 9. – 3. 10. 2021 Fotografický workshop na ostrově Skye plně obsazeno 15.000 Kč
23. – 24. 10. 2021 Komplexní pražský fotokurz + zpracování fotografií 8 3.000 Kč
listopad 2021 Fotografický workshop v Paříži 6 7.000 Kč
leden 2022 Fotografický workshop na ostrově Madeira 7 17.000 Kč
únor 2022 Fotografický workshop na baltském pobřeží 5 7.990 Kč
19. – 27. 3. 2022 Fotografický workshop v severním Španělsku 3 18.000 Kč
27. 4. – 1. 5. 2022 Fotografický workshop v jarním Toskánsku 7 10.990 Kč