Fotokurz dlouhá expozice
ve staré Praze Vás uvede do snového světa
rozmazané vody a běžících mraků

Fotokurz dlouhá expozice ve staré Praze

Kurz je zaměřený na zvládnutí teorie i praxe fotografování dlouhých expozic. Dlouhý čas vnese do Vašich fotografií další rozměr. Je to zábavná a efektní součást moderní fotografie.

Co se na kurzu fotografování dlouhých expozic naučíte?

  • jak prakticky používat neutrální šedé filtry pro prodloužení expozice
  • spočítat čas dlouhé expozice v závislosti na síle ND filtru
  • dlouhé expoziční časy aplikované na vodní hladinu a na mraky na obloze
  • jak vymazat lidi z fotografie pomocí dlouhého času

Po absolvování fotokurzu rozeznáte vhodný motiv pro fotografování s dlouhým časem. Budete schopni si spočítat délku expozice v závislosti na síle neutrálního šedého filtru a v kontextu aktuálních podmínek. Fotografování s dlouhými časy je „disciplína“ fotografie, která Vás bezpochyby nadchne!

Fotografický kurz je vhodný pro středně pokročilé fotografy.

Aktuálně vypsaný termín

není vypsaný žádný termín

Kde se budeme pohybovat?

Naše hlavní pole působnosti bude na vltavských březích v centru Prahy. Navštívíme Střelecký ostrov, Karlův most, bývalou Hergetovu cihelnu a další skvělá fotografická místa, které nám Praha nabízí.

Cena a platba

Konečná cena je 990 Kč, nejsem plátce DPH. Do 24 hodin po odeslání závazné objednávky obdržíte podrobné platební instrukce na Váš email.

Teoretická a praktická část kurzu

Nejprve si sedneme do kavárny a vysvětlíme si teorii, bez které se při počítání časů dlouhých expozic neobejdete. Ale nemusíte se bát žádné extrémní složitosti, vše Vám nakreslím a ukážu na názorných příkladech.

Stěžejní část fotokurzu bude samozřejmě v terénu, kde si názorně a opakovaně vyzkoušíme exponovat dlouhé časy s různou kompozicí. Našimi hlavními fotografickými objekty bude voda a mraky spolu s kulisami historické Prahy.

Rád Vám na konkrétní termín pražského fotografického kurzu vystavím dárkový poukaz. Překvapte své blízké originálním dárkem.

Kdo Vás bude učit?

Jmenuji se Michal Vitásek. Fotografuji převážně Prahu, zajímavou českou i zahraniční krajinu a starou i moderní architekturu. S fotoaparátem jsem již strávil tisíce hodin, poznal jsem mnoho vynikajících fotografů, přečetl o fotografii hodně knih a navštívil nesčetně výstav. Zkušenosti, které jsem za ta léta načerpal, Vám budu v průběhu celého školení předávat.

V oblasti moderního pojetí fotografování dlouhých expozic jsem byl mezi prvními fotografy v České republice, kteří na každodenní fotografování začali používat silné neutrální šedé filtry.

Co budeme v průběhu fotokurzu potřebovat?

  • fotoaparát, nejlépe digitální zrcadlovku (nebo bezzrcadlovku) s výměnnými objektivy
  • stativ je pro fotografování dlouhých expozic nutností
  • kabelovou nebo dálkovou spoušť na expozice delší než 30 vteřin
  • neutrální šedý filtr s doporučenou silou 1000×
  • máte-li neutrální přechodové filtry, budou se také hodit, ale nutné nejsou

Pokud silný neutrální šedý filtr nemáte a budete jej pořizovat, poradím Vám skvělé filtry od českého výrobce VFFOTO. Kvalitu mám osobně vyzkoušenou, barevný posun je minimální.

Počet účastníků kurzu fotografie

Maximální počet účastníků fotografického kurzu je 8 fotografů. Nezbylo-li na Vás místo v aktuálním termínu, nevěšte hlavu. Další termíny budu vypisovat s ohledem na roční období a aktuální poptávku.

Jak se budeme dopravovat?

Pražské centrum je kompaktní a zajímavé na každém kroku, budeme tedy chodit pěšky.

Co není v ceně?

Občerstvení (káva, zákusek, svačina...) během teoretické části si každý z účastníků platí sám za sebe.

Proč jsem fotografem?

Fotograf má z povahy své profese jednu zásadní výhodu oproti běžnému, nefotografujícímu člověku. Jeho záliba jej nutí pozorovat, rozpoznávat a sledovat děje, tvary a světlo. Neustále, na všech místech a za každého počasí. Pokud si člověk projde Prahu jako fotograf, jistě v něm zanechá daleko hmatatelnější stopu než v uspěchaném turistovi. Být fotografem znamená hledat krásu v místech, která jiní ani nevidí. Dlouhé expozice Vám navíc dávají možnost zvolnit a fotografování si skutečně užít.

Fotografické kurzy v Praze, kterých se můžete zúčastnit

Související články