Fotografické školení
v Praze, v Matce měst, nevyčerpatelné studnici
témat a fotografických zajímavostí!

Fotografický kurz v Praze

Praha je jedno z nejkrásnějších měst světa a učit se fotografovat právě zde je pro každého velký zážitek. Vltavské nábřeží je vítaným zpestřením a výhledy z pražských kopců Vás nepochybně ohromí.

Co se na kurzu fotografování naučíte?

• pravidla kompozice pro lepší fotografie
  • práce s filtry (polarizační, přechodové, neutrální šedé)
  • hledání správného fotografického motivu ve městě

V dobré fotografii se snoubí zajímavá kompozice s nápaditě zachyceným obsahem. Budete tedy hledat a já Vám vtom budu pomáhat, teoreticky i prakticky. Po celodenním fotoškolení budou Vaše fotografie lepší než kdy dříve!

Pražský fotografický kurz je vhodný pro začátečníky a středně pokročilé fotografy.

Aktuálně vypsaný termín – foto kurz Praha

není vypsaný žádný termín

Kde se budeme pohybovat?

Pro školení je důležitá rozmanitost prostředí a to beze zbytku splňuje pražské centrum. Najdeme zde historickou i moderní architekturu, malostranské temné uličky, petřínskou přírodu, vltavské nábřeží a mnoho skvělých a hlavně fotogenických výhledů na město.

Cena a platba

Konečná cena je 990 Kč, nejsem plátce DPH. Do 24 hodin po odeslání závazné objednávky obdržíte podrobné platební instrukce na Váš email.

Teoretická a praktická část kurzu

Dopoledne (10:00 - 11:00) si společně sedneme do Kavárny Globe a stručně si projdeme možnosti využití kompozice ve fotografii, které doložíme praktickými ukázkami. Budeme si povídat o tom, co je ve fotografii důležité, na co musíme myslet, na co si dávat pozor a čeho se vyvarovat.

Odpoledne se společně vydáme fotografovat do pražského středu. Pohybovat se budeme po nábřeží okolo Karlova mostu, v petřínských sadech, objevíme fotogenické malostranské uličky a mnoho zajímavých pražských výhledů.

Rád Vám na konkrétní termín pražského fotografického kurzu vystavím dárkový poukaz. Překvapte své blízké originálním dárkem.

Kdo Vás bude učit?

Jmenuji se Michal Vitásek. Fotografuji převážně Prahu, zajímavou českou i zahraniční krajinu a starou i moderní architekturu. S fotoaparátem jsem již strávil tisíce hodin, poznal jsem mnoho vynikajících fotografů, přečetl o fotografii hodně knih a navštívil nesčetně výstav. Zkušenosti, které jsem za ta léta načerpal, Vám budu v průběhu celého školení předávat.

Co budeme v průběhu fotokurzu potřebovat?

Vlastní fotoaparát, nejlépe digitální zrcadlovku s výměnnými objektivy, dobře ale poslouží i lepší kompaktní fotoaparát s možností manuálního nastavení. Velkou výhodou je stativ (pro fotografování delších expozic po západu slunce). Nezbytností je dobrá nálada a chuť se naučit něco nového, bez toho totiž nevydržíte fotografovat celý den :-)

Počet účastníků kurzu fotografie

Maximální počet účastníků fotografického školení je 8 fotografů. Nezbylo-li na Vás místo v aktuálním termínu, nevěšte hlavu. Další termíny budu vypisovat s ohledem na roční období a aktuální poptávku.

Jak se budeme dopravovat?

Pražské centrum je kompaktní a zajímavé na každém kroku, budeme tedy chodit pěšky.

Co není v ceně?

Občerstvení (káva, zákusek, pozdní snídaně) během teoretické části si každý z účastníků platí sám za sebe.

Proč jsem fotografem?

Fotograf má z povahy své profese jednu zásadní výhodu oproti běžnému, nefotografujícímu člověku. Jeho záliba jej nutí pozorovat, rozpoznávat a sledovat děje, tvary a světlo. Neustále, na všech místech a za každého počasí. Pokud si člověk projde Prahu jako fotograf, jistě v něm zanechá daleko hmatatelnější stopu než v uspěchaném turistovi. Být fotografem znamená hledat krásu v místech, která jiní ani nevidí.

Fotografické kurzy v Praze, kterých se můžete zúčastnit