Slovinsko, fotografování v pohádkové krajině
Malá země s neuvěřitelně rozmanitým přírodním bohatstvím. Jsou zde vysoké hory a hluboké soutěsky, křišťálově čistá jezera, rázovité vesničky a vlídní lidé. Je to přesně ten typ krajiny, kam se chcete vracet, sedět na mezi a čekat na světlo. Ta pohoda a klid Vás bude po celý čas našeho workshopu obklopovat a loučit se budete jen neradi.
Fotografujte s Michalem Vitáskem a Vojtou Heroutem na nejatraktivnějších lokalitách pohádkového Slovinska v tom správném světle!
Aktuálně vypsaný termín
5. - 9. 10. 2022 (1 volné místo)
Kde konkrétně budeme fotografovat?
Nejzajímavější lokality jsou pro nadšeného fotografa koncentrovány v severozápadní části Slovinska. Je to krajina pod Triglavem, nejvyšší horou Julských Alp. V těsném sousedství hor jsou dvě nádherná jezera, Bledské a Bohinjské. Skrze bílé vápencové hory se derou divoké řeky, velký vodopád je za každým rohem a kostelíky jsou do krajiny zasazeny skutečně božsky.
Lektoři
Michal Vitásek (www.cernobila.com a www.fotokrajina.cz)
Vojta Herout (www.vojtaherout.com)
Stravování
Ve městečku, kde budeme bydlet, jsou dva supermarkety a naproti penzionu hospůdka. V rámci ubytování je plně vybavená kuchyň. Hlady tedy trpět nebudeme.
Počet účastníků
maximálně 7 fotografů
Cena a platba
11.990 Kč Podrobné informace o platbě a celkovém průběhu workshopu získáte na emailové adrese m.vitasek@seznam.cz. Napište mi.
Nejsem cestovní kancelář ani agentura, a tak v ceně workshopu nemůže být a není zahrnuto ubytování a další doplňkové služby jako je pojištění. Ubytování si platí každý z účastníků sám přímo na místě (cca 2.500 Kč). Ubytování je pro všechny předem zamluvené. Doporučujeme si na zahraniční cesty sjednat cestovní pojištění.
Dále budete potřebovat běžné kapesné.
Pro koho je workshop určen
Fotografický workshop je určen jak pro začátečníky a občasné fotografy, tak pro zkušené krajináře, kteří by na snímcích rádi zachytili krásu slovinské krajiny.
Zcela jistě také poznáte další nadšence, kteří jsou ochotni pro dobrý snímek něco udělat.
Počítejte s tím, že budete většinou vstávat před východem slunce, které se ve Slovinsku koncem září vynoří zpoza obzoru lehce před sedmou hodinou. Příjemná zpráva je, že slunce zapadne okolo sedmé večer, a tak je na spaní a večerní „klábosení“ nad fotografiemi vždy dost času.
Doporučená fotografická výbava
- Nejlépe zrcadlovku a několik objektivů pokrývající co největší rozsah (od širokoúhlých objektivů až po teleobjektivy)
- Samozřejmostí je stativ
- Šedé a šedé přechodové filtry, dostatečný počet paměťových karet
- Náhradní baterie (čím více, tím lépe, každý den nebude možnost dobíjet)
- Kabelová spoušť (není podmínkou, ale bez ní se ochudíte o expozice delší než 30 vteřin, vhodná bude také pro snímání hvězdné oblohy, dovolí-li to počasí)
Ostatní doporučená výbava
- Teplé oblečení a pevná obuv
- Deštník, pláštěnka
- Čelovka a náhradní baterie
Kompletní seznam věcí, které je dobré přibalit na fotografickou cestu (já se podle něho již nějakou dobu řídím, abych nic nezapomněl) jsem pro Vás sepsal ve volně dostupném google dokumentu.
Kostelíček na jezeře Bled (Autor: Vojta Herout, https://www.vojtaherout.com )
Počasí
Rána bývají chladná a mlžná, dny teplé a slunečné. Na kopcích může foukat a do stinných roklí je vždy lepší se trochu přiobléknout.
Co se během slovinského workshopu naučíte
- práce se zrcadlovkou, základní pojmy (čas, clona, dof...) a jejich použití v praxi
- práce s přechodovými a polarizačními filtry
- výběr místa a kompozice v závislosti na světelných podmínkách
- detail v krajinné fotografii
- používání neutrálních šedých filtrů při velmi dlouhých expozicích
- zásady pořizování panoramatických fotografií
- hledání motivu v krajinné fotografii
- obecně se Vám budu snažit předat své zkušenosti k dosažení co nejpoutavějších snímků