Severní pobřeží Španělska
nádherné panenské pláže
a divoké skalnaté útesy

Fotografický workshop na pobřeží severního Španělska

Když jsem hledal v Evropě novou a fotograficky neokoukanou lokalitu, stále se můj pohled stáčel směrem k Biskajskému zálivu a severnímu pobřeží Španělska. Při podrobnějším průzkumu jsem zjistil, že to je oblast velmi zajímavá a na fotografické motivy nadmíru bohatá. Je zde nádherné a velmi rozmanité pobřeží i krásná místa ve vnitrozemí, zajímavá historická i moderní města a velmi vstřícní a milí lidé!

Místo konání

Severní pobřeží Španělska

Aktuálně vypsaný termín

23. - 31. 3. 2024 (7 volných míst)

Program workshopu

Nádherné pobřeží - nejvíce času budeme fotografovat na pobřeží, které je rozmanité a zkrátka nádherné. Epických míst je zde mnoho! Překrásný je ostrůvek s kostelíkem San Juan de Gaztelugatxe. Pláže Barrika, Cuevas nebo Silencio. Divoké útesy Gueirua, Campiecho a Catedrais. A mnoho dalších. Místa budeme vybírat vždy podle aktuálních podmínek, abyste pořídili co nejlepší fotografie.

Moderní i historická města - architektura a města nejsou primárním cílem našeho fotografování, ale protože se krajina nejlépe fotí v ranním nebo večerním světle, tak přes den máme čas ukojit touhu po poznání místní kultury. Uvidíme města Bilbao, Santander, Avilés a další.

Vnitrozemí - nejen na pobřeží jsou skvělé fotografické motivy. Člověk by se až divil, kolik krásy najdete prakticky na každém kroku. Národní park Los Picos de Europa byste si bez problémů spletli s italskými Dolomitami a oblast Las Médulas je unikátní krajina jako vystřižená z amerických westernů.

Už neváhejte ani vteřinu a přihlašte se, nebudete litovat!

Španělská Playa Gueirua je nádherné divoké místo.

A proč vlastně jet do Španělska v březnu?

Nejedeme se do Španělska vyhřívat na letních přeplněných plážích, ale chceme fotografovat krásnou a divokou krajinu. V letní sezóně je navíc většinou obloha vymetená, bez mráčků a to je pro nás fotografy často frustrující zážitek. Březen je tedy velmi vhodný měsíc.

Počet účastníků

7 účastníků, Michal Vitásek a Michal Balada jako lektoři

Castro de las GaviotasCastro de las Gaviotas

Cena a platba

18.000 Kč Podrobné informace o platbě a celkovém průběhu workshopu získáte na emailové adrese m.vitasek@seznam.cz. Napište mi.

Nejsem cestovní kancelář ani agentura, a tak v ceně workshopu nemůže být a není zahrnuto ubytování, letenka a další doplňkové služby jako je pojištění. Ubytování si platí každý z účastníků sám přímo na místě (cca 7.000 Kč). Ubytování je pro všechny předem zamluvené. Doporučujeme si na zahraniční cesty sjednat cestovní pojištění.

Dále budete potřebovat běžné kapesné.

Ubytování

Apartmány s kuchyní, abychom se mohli co nejsnáze stravovat (ohřát si něco dobrého) a nebyli závislí na případných omezeních restaurací v případě jakýchkoliv covidových opatření. Na druhou stranu bych rád zmínil, že Španělsko je z 80% proočkované, a tak žádná zásadní omezení nepředpokládám.

Doporučená výbava

  • Nejlépe zrcadlovku a několik objektivů pokrývající co největší rozsah
  • Samozřejmostí je stativ
  • Šedé a šedé přechodové filtry, polarizační filtr
  • Dostatečný počet paměťových karet
  • Náhradní baterie
  • Čelovka
  • Kabelová spoušť (není podmínkou, ale bez ní se ochudíte o expozice delší než 30 vteřin)
  • Pevné boty
  • Pláštěnka