Portugalský ostrov Madeira
krajinářský fotografický ráj
exotika na dosah ruky

Fotografický workshop na ostrově Madeira

Madeiru, ač patří administrativně do Evropy, můžeme směle zařadit mezi tropické ostrovy s výraznou výškovou pásmovitostí. Dole u moře tropy, výše subtropy následované mírným pásem a nakonec krásné hory. A právě proto je tento nádherný ostrov v Atlantiku tak oblíbený mezi fotografy.

Místo konání

Portugalsko, ostrov Madeira

Aktuálně vypsaný termín

19. – 26. 5. 2023 (plně obsazeno)

FanalFanal

Program workshopu

Fanal - původní vavřínový les, pohádkové místo plné pokroucených stromů porostlých mechem a lišejníkem. Dost často tu bývá mlha a právě v takovou chvíli tam vyrazíme!

Pico de Arieiro - 1818 m n. m. Ještě na sklonku noci vylezeme z postelí a z výšky pár metrů nad mořem ve Funchalu vyjedeme autem skoro dva tisíce výškových metrů. Budeme obdivovat východ slunce mezi ostře řezanými štíty, o které se doslova krájí i mraky.

Ponta de São Lourenço - rezervace s útesy na východním výběžku ostrova. V sytě červené prašné půdě nám pod nohama budou mizet ještěrky. Ti zdatnější z vás došlápnou až na necelé čtyři kilometry vzdálený vrcholek (nenechte se mýlit, cestou tam se na vrcholek spíš klesá!) Pico do Furado. Pokud budeme mít velkou kliku, někde dole u moře se bude válet i nějaký ten tuleň, ale vsadit se na to nedá.

Levada do Caldeirão Verde - ta nejkrásnější leváda nás při celodenním výšlapu zavede do samého nitra Madeiry. Budeme procházet tunely vytesanými ve skalách, míjet vodopády a kapradinami a mechy zarostlé lesy.

Tržiště ve Funchalu Mercado dos Lavradores - z tolika barevných druhů ovoce bude přecházet zrak a mlžit se čočka objektivu.

Ribeira da Janela - prožijeme překrásný východ slunce u zubů vyrůstajících přímo z kamenitého pobřeží

...a spoustu dalších míst, která budeme vybírat pečlivě hlavně podle předpovědi počasí

A proč vlastně jet na Madeiru v zimě?

To je jednoduché. Jako fotografové nepotřebujeme mořskou vodu s teplotou ke koupání a průměrná teplota vzduchu se na Madeiře v zimě pohybuje kolem příjemných 20°C. Není zde tolik turistů jako v létě

Počet účastníků

7 účastníků, Michal Vitásek a VOJTa Herout jako lektoři

Cena a platba

32.900 Kč Podrobné informace o platbě a celkovém průběhu workshopu získáte na emailové adrese m.vitasek@seznam.cz. Napište mi.

Fotografický workshop je pořádán ve spolupráci s cestovní kanceláří Czech Photo Travel. V ceně workshopu je zahrnuto ubytování a doprava po ostrově. Doporučujeme si na zahraniční cesty sjednat cestovní pojištění. V ceně není zahrnuta letenka.

Dále budete potřebovat běžné kapesné.

Ubytování

Apartmán s kuchyní v oblasti hlavního města Funchal

Vybavení

  • fotoaparát s variací objektivů od širokoúhlých po teleobjektivy
  • pevný (ale lehký) stativ
  • ND filtry, polarizační filtry
  • čelovka
  • oblečení odolné proti vodě a větru! Nenechte se zmást těmi průměrnými 20°C! Zvláště ráno vysoko v horách se můžeme pohybovat v teplotách jen těsně nad nulou, na pobřeží zase může foukat ostrý vítr, ve vnitrozemí je pak voda všude kolem.
  • pevné boty
  • pláštěnku na sebe i fotobatoh