Výstava černobílých fotografií Michala Vitáska Praha černá a bílá

O výstavě

Výstava černobílých fotografií, které vzdávají hold tomu nejkrásnějšímu městu – Praze. Výstava bude instalována v exkluzivním prostoru mediálního centra ORBIS na Vinohradské třídě. Vernisáž proběhne 1. 10. 2014 od 18:00 a všichni jsou zváni. Černobílé fotografie ve velikosti 50 × 50 cm můžete získat za cenu 2000 Kč a celý výtěžek autor daruje neziskové organizaci „Dům tří přání“, jejímž posláním je všestranná pomoc dětem a jejich rodinám v nouzi s cílem umožnit jim bezpečný vývoj v jejich původní rodině.

Dejte mi prosím vědět na Facebooku, že dorazíte na vernisáž. Těším se na Vás!

O autorovi

Narodil se v Praze a je Pražanem do morku kostí. Praha ho vychovala, dala mu městské vidění, a právě proto dává ve svém fotografickém snažení přednost městu před člověkem nedotčenou krajinou.

Fotografii se začal věnovat v roce 2003 a již tehdy vznikaly jeho první pražské snímky. Jako student si nemohl dovolit vyrážet na příliš daleké a víceméně ani na blízké fotografické cesty, a tak představovaly počátky fotografování jeho rodné metropole spíše z nouze ctnost. Postupem času se mu však Praha ve všech podobách dostala pod kůži a čím dál tím častěji vyrážel za světlem.

Je tak úžasné stát brzy ráno vysoko nad pražskou kotlinou a vyhlížet zrození nového dne. Chvíle, kdy se obloha začne pomalu barvit v nedočkavém očekávání slunce. Kdy se první paprsky slunečního kotouče vynoří zpoza horizontu a lehce políbí pražské střechy. Kdy se ranní jas naplno opře do probouzejícího se města. Zažít takové chvíle stojí mnoho časného vstávání, mnoho přemlouvání sebe sama, aby rozlámané tělo opustilo vyhřátou postel. Těchto drobných obětí na úkor pohodlnosti nelituje a stále znovu se vrací.

Kde se výstava koná?

Česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism
Mediální centrum ORBIS

Vinohradská 46
120 41 Praha 2 – Vinohrady

pro veřejnost otevřeno pondělí - pátek v době od 16:00 do 19:00 hodin

zastávka TRAM č. 11, Vinohradská tržnice (oba směry)
stanice METRA A , Náměstí Míru (5 min. pěšky)

Partneři

Člověk toho zvládne hodně, ale nikdy sám neudělá všechno. Bez hlavních partnerů výstavy by to tedy v žádném případě nešlo.

Líbí se Vám můj článek?Kupte mi kafeKupte mi kafe